• Zgon w domu

  Poradnik

  Zgon w domu
Telefon Horus

ZGON W DOMU - INFORMACJE

WSKAZÓWKI NA OKOLICZNOŚĆ INFORMACJI O ŚMIERCI OSOBY BLISKIEJ

Kiedy następuje śmierć bliskiej osoby często zdarza się, iż jej najbliżsi nie wiedzą do końca jak postępować w zaistniałej sytuacji. Czynności prawne potrafią się wydawać zbyt trudne, a formalności nie do przejścia – wszystko z powodu naturalnego i usprawiedliwiającego okoliczności stanu wewnętrznego związanego z czyimś odejściem. Mając wieloletnie doświadczenie w ułatwianiu większości spraw oraz załatwianiu formalności w imieniu naszych Klientów przygotowaliśmy krótki poradnik zawierający najważniejsze informacje. Warto zapoznać się z nimi, by wiedzieć jakie kroki podjąć kiedy zgon następuje w domu, jakie w przypadku śmierci w szpitalu, a jakie w przypadku tragicznych okoliczności, takich jak wypadek.

JAK NALEŻY SIĘ ZACHOWAĆ GDY ŚMIERĆ OSOBY BLISKIEJ NASTĘPUJE W DOMU

Jeśli zgon osoby bliskiej następuje w miejscu pozbawionym stałej opieki lekarskiej, czyli na przykład w miejscu zamieszkania, należy w pierwszej kolejności wezwać lekarza. Może to być lekarz rodzinny, albo medyk z pogotowia ratunkowego. Po dotarciu na miejsce i w oparciu o przeprowadzone badanie, lekarz wyda zaświadczenie o nastąpieniu zgonu. Ponieważ Salon Pogrzebowy Horus działa całą dobę, można też skontaktować się z nami – nasi wyszkoleni pracownicy zajmą się w Państw imieniu koniecznymi procedurami. Zgłosimy informację o śmierci uprawnionemu do wystawienia świadectwa zgonu lekarzowi, kolejną sprawą będzie transport osoby zmarłej do chłodni. Trzeba pamiętać, że zlecenie przewozu zwłok można zrealizować dopiero po otrzymaniu karty zgonu.

NIEZBĘDNE FORMALNOŚCI I PROCEDURY

Zaleca się sporządzenie kilku kopii karty zgonu, ponieważ zawarte w niej informacje (na przykład o przyczynie śmierci) mogą później być potrzebne podczas przeprowadzania spraw spadkowych, a także w urzędach, albo bankach i innych instytucjach. Oprócz tego z kartą zgonu i dowodem osobistym należy się zgłosić w Urzędzie Stanu Cywilnego przypisanym do miejsca gdzie nastąpił zgon, a nie tam gdzie była zameldowana osoba zmarła. W oparciu o wspomniane dokumenty Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego sporządzi akt zgonu, wymagany przy ubieganiu się o zasiłek pogrzebowy. Właściwe przygotowania do pogrzebu można rozpocząć dopiero w chwili uzyskania aktu zgonu, czyli skontaktować się z duchownym parafii osoby zmarłej oraz wybranym Salonem Pogrzebowym dla dokonania odpowiednich ustaleń.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Kremacje i ekshumacje, usługi pogrzebowe i akcesoria: urny, trumny, odzież pogrzebowa
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Zakład pogrzebowy HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów i ceremonii pogrzebowych na najwyższym poziomie. Potrafimy zrozumieć jak trudne emocje towarzyszą po utracie ukochanej, bliskiej osoby, dlatego zapewniamy fachową pomoc przy realizacji wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Nasza zróżnicowana oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy takie jak: sprzedaż trumien oraz urn. Posiadamy eleganckie karawany, dzięki którym zapewniamy transport zwłok na terenie całego kraju i za granicą. Zapraszamy do kontaktu z naszym Salonem Usług Pogrzebowych w Szczecinie. HORUS czynny jest przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  ul. Anieli Krzywoń 16
  70-820 Dąbie
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

Copyright © 2021 www.horus-szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.