• Śmierć w wypadku

  Poradnik

  Śmierć w wypadku
Telefon Horus

ŚMIERĆ W WYPADKU

FORMALNOŚCI ZWIĄZANE ZE ŚMIERCIĄ W TRAGICZNYCH OKOLICZNOŚCIACH

Zdarza się, że śmierć nie następuje z przyczyn naturalnych, ani w wyniku choroby, lecz w wyniku wypadku, czy samobójstwa, albo zaistnieje domniemanie zabójstwa. W takim wypadku koniecznym jest zawiadomienie prokuratury, zadanie to jednak należy do policji, przybyłej na miejsce zgonu razem z pogotowiem. Zwłoki zostają wówczas przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie przeprowadzana zostaje sekcja, w celu ustalenia przyczyny śmierci. Żeby później można było odebrać ciało, konieczna jest pisemna zgodna prokuratora. Również z Zakładu Medycyny Sądowej odbiera się kartę zgonu (sporządzoną dopiero po sekcji), konieczną otrzymania aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego do którego przypisano teren, gdzie doszło do śmierci danej osoby. Po dopełnieniu tych formalności, można rozpocząć organizację pogrzebu. Najlepiej zwrócić się do Salonu Pogrzebowego dysponującego doświadczonymi pracownikami, pomocnymi w dopełnieniu odpowiednich procedur.

ABY NIE DAĆ SIĘ NACIĄGNĄĆ NA KOSZTY

Warto w tym miejscu wspomnieć o pewnej bardzo ważnej sprawie. W momencie kiedy w przypadku śmierci w tragicznych okolicznościach zwłoki zostają zabezpieczone przez prokuraturę, z jej zlecenia i na jej koszt z miejsca zdarzenia szczątki doczesne zabiera dyżurny autokarawan. Nie oznacza to jednak, że powinniście Państwo korzystać z usług firmy do której ten karawan należy. Odebranie zwłok z miejsca zgonu nie stanowi zobowiązania do współpracy z firmą, która tego dokona. Bezpośrednio po zgonie, albo po uzyskaniu informacji o śmierci można skontaktować się z dowolnym Salonem Pogrzebowym pamiętając, że w Państwa imieniu załatwimy większość formalności i dokumentów potrzebnych do organizacji pogrzebu.

Salon Pogrzebowy HORUS w Szczecinie zapewnia Rodzinom, które znalazły się w bolesnej sytuacji po utracie ukochanej osoby pomoc przy dokonywaniu niezbędnych formalności związanych z pochówkiem.

Nasi pracownicy zapewniają wyjątkową dbałość o zachowanie podniosłego charakteru całej uroczystości pogrzebowej, ponadto służą pomocą, radą oraz wsparciem w ciężkich chwilach

HORUS znajduje się przy ul. Ku Słońcu 16 w Szczecinie. Zachęcamy do kontaktu z nami.
Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę!

Kompleksowa organizacja pogrzebów

Telefon Horus
Kremacje i ekshumacje, usługi pogrzebowe i akcesoria: urny, trumny, odzież pogrzebowa
Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów
HORUS - SALON USŁUG POGRZEBOWYCH
Zakład pogrzebowy HORUS w Szczecinie to gwarancja kompleksowej organizacji pogrzebów i ceremonii pogrzebowych na najwyższym poziomie. Potrafimy zrozumieć jak trudne emocje towarzyszą po utracie ukochanej, bliskiej osoby, dlatego zapewniamy fachową pomoc przy realizacji wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Nasza zróżnicowana oferta usług pogrzebowych obejmuje wszystkie niezbędne elementy takie jak: sprzedaż trumien oraz urn. Posiadamy eleganckie karawany, dzięki którym zapewniamy transport zwłok na terenie całego kraju i za granicą. Zapraszamy do kontaktu z naszym Salonem Usług Pogrzebowych w Szczecinie. HORUS czynny jest przez całą dobę!
DANE KONTAKTOWE:
Salon usług pogrzebowych Horus
Prezes Agnieszka Nowaczyk-Antoniuk
 • ul. Ku Słońcu 16
  71-073 Szczecin

  ul. Anieli Krzywoń 16
  70-820 Dąbie
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Biuro: tel. fax: 91 488-65-85
  Biuro: tel. kom. 501-359-223
 • Całodobowe Pogotowie Pogrzebowe:
  501-359-311
 • NIP: 855-001-59-91
  REGON: 811631336

Copyright © 2021 www.horus-szczecin.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.